Юношеският отбор на Локомотив до 17 години записа трети пореден успех в Елитната група. След победите над Септември (2:1) и Левски-Раковски (0:2), този път "черно-белите" се наложиха над Марек (Дупница) с 1:0. Единственото попадение бе дело на Велко Мичкюров, който се разписа в 60-та минута.

С победата Локомотив затвърди и доброто си представяне извън Пловдив, като в предишните си визити момчетата на треньора Кириякос Георгиу надвиха Монтана (1:2) и Левски-Раковски (0:2).

Срещата между двата тима, която се състоя от 14:30 в София на спортен комплекс "Царско село", започна по-добре за "черно-белите". "Смърфовете" имаха няколко добри шанса, но пропуски пред вратата на домакините им попречиха да поведат през първите 40 минути и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0. Пред втората част Локомотив успя да вземе трите точки от срещата. В 60-та минута Велко Мичкюров стреля от дистанция и прати топката в мрежата на Марек за крайното 0:1.

Преди изиграването на всички мачове от кръга, Локомотив се намира на 9-та позиция в класирането с актив от 31 точки.