Виктория Волей (Пловдив) спечели шампионската титла от държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст до 17 години. Това стана факт, след като възпитаниците на треньора Атанас Митрев (с помощник-треньор Димитър Узунов) победиха Левски София с 3:2 (25:20, 25:27, 23:25, 25:22, 15:12) гейма в драматичен финал в Добрич, продължил повече от 2 часа.

По този начин Виктория Волей повтори успеха си от миналия сезон, когато отново спечели титлата за същата възраст, но тогава след победа над ЦСКА с 3:1 във финала в зала „Строител“ в Пловдив. Шампионите бяха наградени от члена на Управителния съвет на БФ Волейбол Тодор Дапев.

„Викторианците“ заслужиха и две индивидуални награди: Любослав Телкийски бе избран за най-добър разпределител във финалния турнир, а приза за най-добър блокировач получи Мирослав Димитров. По време на финалите в Добрич Виктория Волей (Пловдив) остана единственият непобеден отбор, записвайки 5 победи от 5 мача.