Юношите старша възраст на пловдивския волейболен клуб Строител се утвърдиха еднолично на второто място в Група В на редовния сезон. Момчетата на старши треньора Георги Михов разгромиха Металик Сопот с 3:0 /21, 18, 9/ за 4-та си победа от 7 мача от началото на сезона. Двубоят се игра в зала Строител, въпреки че пловдивчани бяха символични гости.

Те имаха известни проблеми само в първия гейм, а оттам нататък не дадоха шанс на съперниците, като бяха повече от убедителни в третата част. Така ВК Строител е на второ място с 4 победи, 3 загуби и 12 точки. Лидер е Виктория Волей с пълен актив от 7 победи и 21 точки. На трето място е Хебър, който победи Пан Волей Панагюрище с 3:0 и има 3 победи, 4 загуби и 9 точки.