Юношите старша възраст на ВК Строител победиха с 3:0 гостуващия Родопа Смолян в мач от Група Б на волейболния шампионат и се утвърдиха на второто място в класирането. Резултатът е категоричен, но победата не дойде толкова лесно, особено в първите два гейма. Домакините спнечелиха първия с 25:23, а вторият се превърна в маратонски - 30:28. В третата част Строител имаше категорично превъзходство и спечели с 25:12.

Доволен съм от всички момчета, които съумяха да издържат в трудните моменти в края на първите два гейма, когато резултатът се движеше точка за точка, а на моменти гостите водеха. Запазихме самообладание и се измъкнахме срещу неудобен противник, коментира старши треньорът Георги Михов.

Следващата неделя ВК Строител гостува на Пан волей Панагюрище в среща, която вероятно ще реши до голяма степен спора за второто място. Първите три отбора се класират за зонални първенства.