Виктория Волей (Пловдив) победи Родопа (Смолян) с 3:1 (25:20, 25:20, 24:26, 25:12) гейма като гост в мач от 7-ия кръг на първенството по волейбол при юношите старша възраст. Двубоят от Група В се игра в залата в Смолян, като това бе седми пореден успех за пловдивчани от началото на редовния сезон. В класирането Виктория Волей е убедителен лидер с 21 точки и 21:2 геймова разлика. На второ място с 9 точки, но и два мача по-малко, е отборът на Пан волей (Панагюрище).

Междувременно Виктория Волей се класира за зоните от държавното първенството при прекадетите. Това стана факт, след като възпитаниците на треньора Димитър Узунов спечелиха днес второ място в регионалния турнир в Смолян. Виктория Волей надигра съгражданите си от ВК Строител с 3:0 гейма, а след това загуби с 0:3 гейма от традиционно трудния съперник Родопа (Смолян). Четвъртият тим, който взе участие в надпреварата в Смолян, бе Хебър (Пазарджик). Все още от БФ Волейбол не са обявили къде и кога ще се проведе следващият етап от шампионата.