Виктория Волей (Пловдив) победи Металик (Сопот) с 3:0 (25:13, 25:14, 25:21) гейма в мач от 9-ия кръг на първенството при юношите старша възраст. Двубоят се състоя в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив. Треньорът на „викторианците“ Димитър Узунов пусна в игра момчета, които играят по-рядко в мачовете от Висшата лига. Това бе девети пореден успех за Виктория Волей. Кръг преди края на редовния сезон от Група В тимът е убедителен лидер с 27 точки и 27:2 геймова разлика.

Марица (Пловдив) се класира за националните финали в Държавното първенство по волейбол за девойки до 19 години (родени през или след 1999 година) по възможно най-убедителния начин. Без да загубят нито един гейм в осемте си мача от редовния сезон, момичетата на Петя Хрисчева оглавиха крайното класиране в Група В. В последния състезателен ден в Панагюрище Жълто-сините добавиха още две чисти победи към актива си – 3:0 (25:20, 25:15, 25:18) над Хебър (Пазарджик) и 3:0 (25:16, 25:15, 25:11) над домакините от Пан Волей (Панагюрище). Класиралите се на второ и трето място в групата – съответно Пан Волей и Тополово (Тополово), също запазват шансове за класиране на финалите, но ще трябва да преминат успешно през допълнителни квалификационни турнири.