Двама млади пловдивски атлети спечелиха златни медали на международния турнир по лека атлетика „Нови Звезди“ в София. При юношите старша възраст бегачът на СКЛА Тракия Светлин Иванов триумфира с 49.32 на 400 метра пред фаворита Алекс Василев – 49.96. Иванов е специалист в късия спринт и преди дни спечели на скок дължина на турнира „Григор Христов“ с личен рекорд – 6.91.

Шампионът на България за юноши до 20 години на 800 и 1500 метра в зала от тази зима Мартин Проданов (СК Актив 2013) /на горната снимка/ не срещна сериозна конкуренция за първото място на 800 м. Синът на олимпийската шампионка в биатлона Екатерина Дафовска нямаше конкуренция и в крайна сметка финишира първи за 1:52.64 мин. Втори на две обиколки завърши Николай Начев (Балкан-Ботевград) с 1:58.28 мин, а третата позиция беше за друг пловдивчанин - Гени Семковски (Тракия 96-Пловдив) с 1:59.18 мин.