Пловдивската тенисистка Гергана Топалова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия в Мелбърн при девойките, след като загуби с 1:6, 7:6(6), 6:7(7) от американката Пейтън Стърнс. 17-годишната ни надежда играеше с превръзка на коляното заради контузия, получена миналата седмица.

Стърнс доминираше в първия сет и даде само един гейм на българката. Гери обаче подобри играта си във втората част. Тя спаси четири мачбола, три от тях в тайбрека, преди да спечели сета. Драмата продължи в третата част, в която се стигна до нов тайбрек. В него Топалова водеше с 6:2, но пропусна четири мачбола. Американката спечели пет поредни точки и след 2 часа и 7 минути стигна до победата.

Другият ни представител Адриян Андреев бе стабилен в дебюта си на турнир от Големия шлем. Той победи представителя на домакините Кен Чаврак с 6:3, 6:3. Във втория кръг 16-годишният българин, който е 23-и в света при юношите, ще се изправи срещу поставения под номер 7 американец Себастиан Корда.