Отборът на Марица (Пловдив) до 11 години спечели финалите на регион Тракия за момичета родени през или след 2007 година, които се проведоха днес в Асеновград. Маричанки не загубиха нито един гейм и спечелиха безапелационно турнира. За четвърти пореден сезон най-малките надежди на жълто-сините са без загубен гейм в официален мач от първенството.

Марица попадна в Група А заедно с отборите на Марица (Белово), Родопа (Смолян) и Въча (Девин). В първата си среща момичетата на Кристина Якимова победиха с 2:0 (25:8, 25:11) Марица (Белово), а във втората се справиха с Родопа (Смолян) също с 2:0 (25:12, 25:8). Третият двубой не се състоя, защото Девин не поиска да играе срещу маричанки и те получиха служебна победа. В другата група победител стана Виктория Волей (Пловдив), а останалите отбори, които участваха бяха Пан Волей (Панагюрище), домакинът Асеновград (Асеновград) и Тополово (Тополово). Във финала Марица победи Виктория Волей с 2:0 (25:12 25:14) и спечели регион Тракия.