Малките каратеки на пловдивския клуб по карате киокушин "Улот Сморт" се представиха отлично и спечелиха 5 медала на държавния шампионат за деца в Бургас. Георги Филев стана шампион при момчетата до 8-9 години в кат. до 30 кг, след като на финала победи своя съотборник Симеон Кръстев. До финала и двамата доминираха напълно над съперниците си.

При 10-11-годишните в кат. над 50 кг. Петър Дамянов грабна титлата, след като в решителния мач преодоля противник доста по тежък от него. Димитър Боруджиев остана втори в същата възраст до 35 кг, както и неговият връстник Валери Гаджалов в по-ниската теглова категория до 30 кг. За подготовката на пловдивските каратеки от клуба се грижи Роберт Узунов, общо 11 състезатели на "Улот Сморт" участваха в шампионата в Бургас.