Ботев спечели международния футболен турнир Lokoball 2018, който се проведе в град Банско. Надпреварата се проведе от 31 май до 3 юни и бе за юноши, родени през 2007 година.

Момчетата на Стоян Ангелов прегазиха всички съперници и напълно заслужено триумфираха. В груповата фаза "канарчетата" записаха три победи от трите си мача - 3:0 над РД Спорт (София), 8:1 над Пирин (Разлог) и 2:0 над Славия. В полуфиналите "жълто-черните" се наложиха с 2:0 над молдовския Буюкани. Във финала ботевистите се изправиха срещу Черноморец (Бургас) и записаха победа с 4:1.

Освен с купата и медалите, ботевистите се прибраха и с един индивидуален приз - за най-добър вратар бе избран Стефан Смаркалев. С първото си място на турнира "жълто-черните" получиха и най-голямата награда - класиране за големите финали, които ще се проведат в началото на август в Москва.