Отборът по лека атлетика за момичета 5-7 клас на СУ „Никола Вапцаров“ постигна голям успех на държавните ученически финали в Сливен. Възпитаничките на треньора Васил Савов се представиха отлично и за пръв път се качиха на почетната стълбичка. Те завоюваха трето място сред 10-те най-силни отбора от цяла България, които участваха на финалите. Миналата година отборът на училището бе на 4-то място.

С огромна заслуга за успеха бе Веселина Димитрова, която завоюва пълен комплект медали в отделните дисциплини. Тя спечели златен медал в бягането на 100 метра, сребърен на 400 метра и бронзов в скока на височина. Виктория Монева пък грабна сребро в мятането на гюле. Останалите атлетки на СУ „Никола Вапцаров“, водени от треньора си Васил Савов, също допринесоха за престижното класиране. След завръщането си от Сливен момичетата зарадваха с трофея директорката на училището Елена Александрова.