Пловдивскте надежди в джудото спечелиха общо 8 медала от силния международен турнир Дуавска купа в Русе. Пловдивският клуб по джудо Арена спорт се представи отлично и зае второ място в отборното класиране. Първи стана Чавдар Троян, трето място разделиха Десант Варна и Локомотив Русе.

Представтелите на Арена спорт грабнаха общо 6 медала, от които 5 златни. Шампиони станаха Димитър Вълков в категория до 46 кг, Георги Колев /50 кг/ и Ивайло Каневски /+73 кг/ при юношите младша възраст. Георги Колев и Димитър Вълков спечелиха златни медали и при старшата. Ива Гаджева триумфира при момичетата в кат. до 44 кг. Георги Колев пък получи приза за най-техничен състезател в турнира.

При най-малките два медала спечели и другият пловдивски клуб – Гладиатор. Станислав Борисов се окичи със златото в кат. до 26 кг. , а Кристиян Миланов остана втори в кат. +46 кг.