Локомотив Пд изигра слаб мач и закономерно загуби гостуването си на Дунав с 1:0 в мач от група Б на втората осмица на Първа лига. Черно-белите не можаха да намерят противодействие на всеотдайната игра на домакините и не успяха да сътворят почти нищо в атака. Преди почивката ще се запомнят само две положения за черно-белите, пропуснати от Марчев и Михалевич. В 28-та минута драконите отбелязаха единствения и победен гол, който се оказа куриозен. бившият футболист на Ботев Божидар Васев бе изведен отляво, центрира отлично, Стивън Езе се опита да изчисти топката, но тя срещна тялото на връхлитащия Исмаил Иса и влетя в мрежата.

През второто полувреме гостите играха още по-слабо и отърваха по-голяма загуба. Два пъти Юлиян Ненов имаше възможност да удвои, но пропусна. Най-напред нацели дясната греда, малко след това вратарят на пловдивчани Милина спаси удара му. В 82-та минута резервата на Локо Димитър Велковски опита удар от границата на пеналта, но той бе твърде неточен. Малко по-късно Езе изби с глава под носа на Карагарен, който бе на голова позиция при центриране отдясно. В последните минути пък отново Юлиян Ненов се озова в отлична ситуация, но ударът му бе блокиран. В добавеното време бившият нападател на Локо напусна играта за втори жълт картон и домакините доиграха с 10 души. Дунав сложи край на негативна серия от 7 мача без победа, а Локо вече си бе осигурил едно от първите две места в групата, което му давар право да продължи борбата за 7-то място, даващо право на бараж за Лига Европа.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Исмаил Иса (28)

ДУНАВ (4-2-3-1): 1. Луков, 14. Васев, 16. Ковачев, 4. Патев, 83. Попадийн, 31. Станоев, 94. Ненов, 17. Зитуни, 10. Шопов, 7. Карагерен, 9. Иса

ЛОКОМОТИВ (4-2-3-1): 22. Милина, 6. Езе, 3. Абдулахи, 25. Мухамед, 21. Булят, 17. Траянов, 10. Марчев, 29. Ангелов, 7. Бакалов, 77. Аралица, 12. Михалевич

Стадион: "Градски", Русе

Съдия: Ангел Баялцалиев