Локомотив Пд загуби нелепо гостуването си на Септември с 3:1 пред пустеещите трибуни на националния стадион „Васил Левски“. Черно-белите в дълги периоди водеха играта и бяха по-активният отбор, но грешки в защита и едно реферско недоглеждане ги лишиха от нещо повече в София. Вторият гол за Септември падна след неотсъдена засада, но пък и черно-белите сами са си виновни заради многото пропуснати положения.

В 28-та минута домакините поведоха. Асен Чандъров засече от въздуха центриране отляво на Мики Орачев, получи се рикошет, след което Мартин Тошев довкара в мрежата. След гола Локо натисна и пропусна няколко възможности за изравняване. Пропуски от отлични позиции направиха Аралица и Димо Бакалов. Първият бе изведен отлично зад отбраната, но стреля над гредата, вторият проби отляво, навлезе към центъра и стреля мощно, но право в ръцете на вратаря. Междувременно гостите претендираха за нарушения в пеналта срещу Бакалов и Аралица, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че няма поводи да отсъди дузпа.

В 39-та минута домакините вкараха втори гол. След центриране от корнер и отбита топка Фабиано прехвърли към непокрития Крис Гади, който засече от въздуха и покачи на 2:0. На повторенията обаче се видя, че при подаването към него Фабиано се намира в положение на засада, немаркирана от страничния рефер.

Натискът на Локо продължи и след почивката. Черно-белите за трети път претендираха за неотсъдена дузпа за нарушение на Елтон срещу Буна. В 58-та минута Аралица бе изведен в центъра, освободи се от опеката на защитник, но стреля неточно от добра позиция. В 80-та минута далечен шут на Елитон профуча на сантиметри от страничната греда. И вместо Локо да се домогне поне до почетно попадение – получи трети гол. В 83-та минута Гади проби отдясно, центрира и резервата Антони Иванов засече за 3:0. Все пак Аралица направи загубата малко по-почетна, след като засече с глава отблизо центриране от корнер на Симеон Райков в 90-та минута. Това бе първи гол на нападателя с черно-бялата фланелка.

Септември (София) - Локомотив (Пловдив) 3:0