Локомотив Пд грабна първа победа под ръководството на старши треньора Бруно Акрапович. Пред празните трибуни на Лаута заради наказание, черно-белите сразиха гостуващия Пирин с 1:0, като успехът на пловдивския тим можеше да бъде и по-изразителен. Въпреки че е почти напълно прекроен, отборът на Локомотив показа доста различно лице от последните есенни мачове и загатна, че може би поема в по-положителна посока. В действията на черно-белите се видяха добри неща, а новите попълнения показаха, че засега успешно се сработват с останалите. С изявите си особено се понравиха 21-годишният нападател Анте Аралица, както и Буна. Поледният обаче си изпроси глупав втори жълт картон и бе изгонен 10 минути преди края. Официален дебют направи и нигерийският национал Стивън Езе, който влезе на смяна след почивката. Локо се опитваше да играе бързо и енергично, да пресира по целия терен, да действа максимално опростено и с едно докосване в атака, особено преди почивката. Невинаги се получаваше, но като цяло се забеляза свеж полъх в играта на пловдивския тим.

Единственият гол вкара Димо Бакалов в 29-та минута. Тогава домакините разиграха отлична акция по десния фланг. Аралица изведе Марчев, който красиво преодоля защитник на Пирин и центрира към далечната греда, където Бакалов засече в мрежата. Малко след това Аралица проби и стреля, но вратарят спаси удара му.

През второто полувреме гостите се изнесоха по-напред в търсене на изравнителния гол, но черно-белите успяха да се справят с набезите им и контраатакуваха опасно. В 60-та минута истински снаряд на Умарбаев профуча на сантиметри от страничата греда. Гостите отвърнаха със силен далечен шут на Паланков, минал встрани от вратата. До края домакините удържаха щурма на орлетата – след 80-та минута и с човек по-малко и заслужено се поздравиха с победата.

Локомотив (Пловдив) - Пирин (Благоевград) 1:0

1:0 Бакалов 29'

Локомотив: 1. Пиргов, 15. Везалов, 5. Георгиев (6. Езе 58'), 19. Велковски, 34. Банович, 39. Умарбаев (29. Ангелов 79'), 7. Бакалов (12. Михалевич 88'), 10. Марчев (к), 91. Нур Бана, 77. Аралица, 25. Мухамед

Старши треньор: Бруно Акрапович

Пирин: 72. Георгиев, 21. Башлиев, 7. Рениа, 15. Благов (10. Суда 65'), 44. Хендерсън, 27. Ничев, 99. Кирилов, 3. Сандев, 6. Паланков, 9. Боджадж, 18. Попев (к)

Старши треньор: Милен Радуканов

Жълти картони: Умарбаев, Буна, Аралица, Марчев (Локомотив), Ничев, Сандев, Паланков (Пирин)

Червен картон: Буна 81'