Бившият капитан на Локомотив Пд Мартин Камбуров и реферът Ангел Ангелов и помощниците му поведоха Берое към победа с 2:0 срещу черно-белите на Лаута. Преди мача се прокраднаха слухове, че Марто няма да играе в мача, но той излезе титуляр и попари домакините с първия гол в 67-та минута. 9 минути по-късно Еуженио фиксира крайното 0:2, а Локо записа втора поредна загуба в първенството след добрия старт на пролетния полусезон.  Както и в мача със Септември обаче черно-белите отново могат да имат претенции към съдийството на реферите при две много спорни ситуации за дузпа, втората, от която бе нарисувана. За капак Симеон Райков получи червен картон и Локо игра с човек по-малко в последните 30 минути, когато паднаха и двата гола.

Първото полувреме не бе особено интересно, като домакините не можаха а сътворят чисто положение пред вратата на Берое, като се изключи един по-опасен пробив на Буна отдясно, който не доведе до нищо. В 34-ата минута Рубен Бригидо от гостите стреля силно от 18 метра, но Пиргов със страхотен рефлекс изби коженото кълбо в напречната греда. Четири минути по-късно домакините искаха дузпа за игра с ръка на Мартин Райнов след удар с глава на Димитър Везелов. В 40-ата минута хубаво двойно подаване изведе Мартин Камбуров, който стреля, но Пиргов спаси с крак.

В 58-та минута Муса Мохамед проби отляво и центрира, защитникът Иван Иванов разпери ръцете си и с едната от тях отклони топката – чиста дузпа. Реферите обаче си замълчаха. Две минути по-късно напрежението на терена взе връх. След съприкосновение между Охене и Аралица на тъча настана меле, човек от щаба за домакините хвана играча за Берое, а Симеон Райков изрита играч на Берое и получи директен червен картон.

В 67-та минута след късо изпълнение на корнер Камбуров бе оставен непокрит на далечната греда и откри резултата, но показа уважение към бившия си отбор и не изрази радостта си. 9 минути по-късно Цонев изведе Еуженио, който фиксира крайното 0:2.

ЛОКО (ПД) - БЕРОЕ 0:2

0:1 Камбуров (67)

0:2 Еуженио (76)

ЛОКОМОТИ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Янко Ангелов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Мохамед Муса, Игор Банович, Веселин Марчев, Анте Аралица, Димо Бакалов, Абделхаким Буна.

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Карлос Охене, Марко Адамович, Мартин Райнов, Рубен Бригидо, Педро Еуженио, Матеус Леони, Мартин Камбуров