Локомотив Пд спаси точката срещу коравия тим на Верея през празните трибуни на Лаута, но продължава да няма победа под ръководството на новия старши треньор Бруно Акрапович и е вкарал само два гола в 5 мача. Двата тима заършиха 1:1 в оспорван двубой, който се игра без публика, заради наказанието на Локо. Домакините дълго време бяха догонващи, но стигнаха до равенството няколко минути прези края. В действията на черно-белите не липсваше желание, но отново се видя, че поне засега то е по-голямо от възможностите. Все пак равенството е логично, след като Верея се превръща в хита на сезона напук на финансовите си проблеми, а преди броени дни победи и шампиона Лудогорец.

Гостите откриха още в 7-та минута, когато Петър Витанов отлично изведе Илиян Йорданов, който простреля вратата на черно-белите. До почивката домакините трудно стигаха до голови ситуации, а възпитаниците на Илиян Илиев използваха всяка възможност за контраатаки.

През второто полувреме картината не се промени - Локо нападаше, Верея се бранеше организирано и на свой ред атакуваше опасно. В 66-та минута Верея вкара втори гол. Георги Андонов овладя центриране отдясно, като разпери ръката си и порази целта. Първоначалто попадението бе зачетено, но след консултация с помощника си реферът Ангел Баялцалиев правилно го отмени. В 83-та минута Локо стигна до точката. Димо Бакалов проби отляво и бе препънат от Бенгюзов, а съдията посочи бялата точка. Зад топката застана влезлият Симеон Райков, който със силен шут опъна мрежата. До края на мача и двата отбора търсеха победата, но резултатът се запази.

Локомотив: Пиргов, Мухамед, Везалов, Николов, Велковски, Траянов (64 Райков), Фрикеше (79 Аяри), Банович, Ангелов (79 Умарбаев), Марчев, Бакалов

Треньор Бруно Акрапович

Верея: Колев, Илиев, Енчев, Бен Джемиа, Слаев, Бенгюзов, Витанов, Домовчийски (79 Иса), Фенуш (90 Елиаш), Йорданов (84 Керкар), Андонов