Локомотив направи 1:1 в последната си контрола преди началото на сезона срещу съгражданите от Марица. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" и беше бенефис на вратаря Илко Пиргов, който окачи бутонките и ще бъде координатор в клуба. Именно Пиргов изпусна дузпа в 7-та минута, а в края на първата част Мартин Газиев откри от дузпа. В 68-та минута Джовани също от дузпа изравни.

Мачът започна с неточен удар на Маламов.

В 7-та минута Локомотив получи дузпа за нарушение срещу Ангел Лясков. Феновете на Локо скандираха Илко, Илко и вратарят изпълни дузпата, но колегата му Илия Николов спаси и резултатът остана 0:0.

В 11-та минута Илко Пиргов беше изпратен, след като напусна терена, а играчите на двата отбора му направиха шпалир. От трибуна "Бесика" феновете издигнаха транспарант "Благодарим ти, Илко". Пиргов получи специална статуетка от легендата Христо Бонев, колаж от малък фен на Локомотив и даде фланелката си на младия вратар Кристиян Томов.

Бурни аплодисменти и скандирания Илко Пиргов, вратарят изигра последния си мач за ЛокомотивПиргов ще има нова роля в клуба

В 35-та минута Локомотив трябваше да прави принудителна смяна и на мястото на Алфа Конте, който се контузи влезе Евандро.

Последва неточен удар на Дион.

В 39-та минута Локо стигна до много чисто положение, но удар на Матеус беше уловен от Николов.

В края на полувремето Сегура направи нарушение срещу Марчев и съдията отсъди нова дузпа, но този път за Марица. Мартин Газиев застана зад топката и реализира - 0:1.

В началото на втората част изстрел на Лясков срещна тялото на играч на Марица и излезе в корнер.

В 51-та минута Дион отправи топовен изстрел, но Николов изби в корнер. Последва и нов удар на Дион, но покрай вратата.

В 56-та минута изстрел на Джовани беше отразен от Илия Николов.

Ето го състава на Локомотив за сезон 2023-2024Локо се представя за новия сезон в контрола срещу Марица

В 66-та минута Джовани отправи удар, но той беше уловен от Николов.

В 68-та минута Локо получи нова дузпа и зад топката застана Джовани и изравни - 1:1.

В 73-та минута топката достигна до Димитър Илиев, но той не успя да играе добре с топката и Николов улови.

Две минути по-късно Евандро опита атрактивно да прехвърли Илия Николов, но ударът премина покрай вратата.

В 77-та минута отново Евандро отправи опасен удар, който беше спасен от Илия Николов.

Последва и отговор на Марица и удар на Марчев, който беше уловен от Хоркаш.

Влезлият през втората част Георги Минчев засече с глава, но ударът му премина опасно над вратата.

В 90-та минута Християн Димитров отправи удар, който премина над вратата.

Следващата неделя Локомотив започва новия сезон с домакинство на Ботев в Пловдивското дерби. Двубоят започва от 18:30ч. на "Лаута".

Локомотив: Илко Пиргов, Ангел Лясков, Марти Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус Да Силва, Пиер Зебли, Христо Иванов, Бабакар Дион, Джовани, Димитър Илиев, Алфа Конте (Динко Хоркаш, Евандро, Георги Минчев, Лео Сена, Калоян Костов, Георги Каракашев, Петър Андреев)

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Стефан Попов, Ифеани Дейвид, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев (Петър Начев, Петър Атанасов, Християн Димитров, Олджай Алиев, Милен Танчев, Ангел Пеев, Борислав Шехов, Христо Цветков, Атанас Ташалов)