Серията без победа на Локомотив Пд под ръководството на новия старши треньор Бруно Акрапович продължи и в посления мач за годината. Черно-белите измъкнаха драматично 2:2 като гости на аутсайдера Дунав в Русе, след като губеха с 2:0 в началото на второто полувреме. Така в последните си 6 мача при Акрапович Локо има три поредни равенства и три загуби преди това, както и 4 отбелязани гола. Въпреки точката пловдивският тим изнесе поредната си неубедителна продукция и постави още повече въпросителни за зимната пауза. Но в същото време трябва да бъде поздравен и за характера, който показа при негативния за него развой на мача.

След ялово първо полувреме, в което домакините пропуснаха няколко ситуации, нещата се развиха мълниеносно след почивката. Домакините поведоха с 2:0 само в рамките на 5 минути. В 46-та буквално при атакат от центъра драконите разиграха бърза акция през центъра и Шопов изведе Ненов, който прониза мрежата. В 51-та Будинов бе изведен отлично зад отбраната на Локо и с отмерен шут направи 2:0. Малко след това футболистите на Дунав удариха и гредата. Междувременно в 60-та минута след корнер отдясно Везалов свали с глава на Марчев, който овладя и със силен шут прати топката под гредата, като върна Локо в мача. Последваха нови пропуски на русенци, но последната дума имаше нападателят на черно-белите Халед Аяри. Той вкара първия си гол в официален мач за клуба, след като се извиси красиво при корнер отляво на Райков и с глава прати топката в мрежата.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 Юлиян Ненов (46)
2:0 Мирослав Будинов (53)
2:1 Веселин Марчев (60)
2:2 Халед Аяри (60)

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 93. Юлиян Ненов, 11. Диян Димов, 8. Карлос Жатоба, 20. Димитър Георгиев, 10. Васил Шопов, 14. Божидар Васев, 9. Мирослав Будинов

Ст. треньор: Малин Орачев

ЛОКО: 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 22. Пламен Николов, 25. Муса Мухамед, Димитър Велковски, 17. Ванчо Траянов, 24. Игор Банович, 39. Первиз Умарбаев, 13. Симеон Райков, 10. Веселин Марчев, 11. Кхалед Аяри