След пет поредни поледи в контролите от зимната подготовка Локомотив Пд записа и загуба. Черно-белите отстъпиха с 0:2 от Младост (Лучани) в поредния спаринг, игран в турския курорт Анталия. Още в 9-ата минута Пeрвиз Умарбаев стреля с глава, но вратарят на сърбите успя да избие. Десет минути по-късно след разбъркване пред вратата на Локо нападател на Младост откри резултата.

След почивката пловдивският тим бе по-активен, но така и не успя да стигне до гол. Най-чистото положение дойде в  55-ата минута, когато Симеон Райков стреля, стражът на сърбите изби топката, но тя попадна в Анте Аралица, чийто шут беше париран. Десетина минути преди края Младост вкара втори гол и оформи крайното 2:0. Следващата контрола на Локо в Турция е на 9 февруари срещу литовския Судува.

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Муса Мохамед, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Асен Георгиев, Димитър Велковски, Игор Банович ,Первизджон Умарбаев, Димо Бакалов, Абдулхаким Буна, Веселин Марчев, Анте Аралица (Симеон Райков, Филип Михалевич, Елинтон Торета, Ванчо Траянов, Димитър Законов).