Локомотив Пд загуби гостуването си на Левски с 1:0 в дебюта на новия старши треньор Бруно Акрапович. Домакините играха с 10 души от 42-та минута, когато Иван Горанов получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Димо Бакалов, но Локо не успя да се възползва от численото си предимство след почивката и да вземе нещо повече от този мач. Единственото попадение падна в 38-та минута, когато Жорди Гомес се разписа от пряк свободен удар.

През второто полувреме пловдивският тим не можа да наложи надмощие, дори напротив – сините пропуснаха още няколко положения, макар и с човек по-малко. В 56-ата минута Буш направи страхотен пропуск сам срещу вратаря, когато стреля слабо в него. Осем минути по-късно Обертан изведе Кабрал сам срещу Мори Диао, но холандецът бе спрян от стража на гостите. 72-ата минута Буш се размина с гола, след като майсторски прехвърли вратаря на Локомотив, но коженото кълбо тупна на сантиметри от лявата греда. В последната минута играчите на Локо претендираха за дузпа след игра с ръка на защитник на сините в пеналта, но реферът си замълча.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев - Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов - Жерсон Кабрал, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка - Габриел Обертан, Сержиу Буш

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Мори Диао - Пламен Крумов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мохамед - Пауло Серджо, Раян Фрикеше -  Парвизджон Умарбаев, Дино Мартинович, Димо Бакалов - Симеон Райков

СЪДИЯ: Николай Йорданов

СТАДИОН: “Георги Аспарухов”, София