Пирин разгроми гостуващия Локомотив Пд с 5:0 в Благоевград в мач от осмия кръг на Първа лига. Орлетата надиграха черно-белите по всички показатели и заслужено се поздравиха с убедителна победа, а пловдивският тима разочарова с представянето си и особено с играта си в защита. Още по-лош атестат за слабата игра на гостите е и фактът, че зелените пропуснаха още няколко чисти положения.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато Рениа се включи отлично отдясно и центрира по земя към непокрития Костов, който откри резултата. Само 180 секунди по-късно Пирин нанесе втори удар. Аймен Суда напредна през центъра на терена и подаде към Анте Рениа, който с великолепно поемане елиминира защитник в черно-бяло и технично вкара в близкия ъгъл на Диао за 2:0.

Последваха две възможности за Локо. В 16-ата минута Дани Кики бе изведен зад централните бранители на домакините, но сбърка при паса към непокрития Дино Мартинович. В 29-ата минута Пламен Крумов изпълни много добре пряк свободен удар, топката нацели напречната греда и тупна на сантиметри пред голлинията.

По-добрата игра на домакините през първото полувреме даде резултат и в 43-ата минута, когато поредна опасна атака отдясно завърши с центриране към Станислав Костов. Нападателят овладя топката и с бомбен шут отбеляза втория си гол и трети за Пирин. Секунди след попадението Аймен Суда за малко не вкара за четвърти път, тъй като уцели лявата греда.

След почивката картината не се промени – Пирин продължи да бъде по-добрият отбор, а гардът на Локо съвсем падна. В 71-та минута Костов изведе Суда, който вкара 4-ти гол, но той бе от явна засада, немаркирана от рефера. В 87-та минута току що нледлият Петър Христов оформи крайното 5:0, след като материализира центриране отдясно.

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 5:0

1:0 Станислав Костов 6

2:0 Анте Рениа 9

3:0 Станислав Костов 43

4:0 Аймен Суда 71

5:0 Петър Христов 88

ПИРИН: 22. Макенджиев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 7. Рениа, 24. Костадинов, 10. Суда, 15. Благов, 19. Костов, 99. Кирилов, 21. Башлиев

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 40. Диао, 71. Крумов, 22. Николов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики, 77. Мартинович, 7. Бакалов