Локомотив грабна втора поредна победа в шампионата на Първа лига. Черно-белите отнесоха гостуващия Верея с 3:0 и затвърдиха добрите впечатления след успеха си срещу шампиона Лудогорец с 1:0 в Разград миналия кръг. Момчетата на старши треньора Бруно Акрапович заиграха мотивирано и освободено и още от началото натикаха старозагорци в половината му. В 16.та минута те поведоха след мълниеносна контраатака. Буна получи топката, навлезе мощно и прехвърли вратаря на 1:0. В 32-та минута закономерно падна и вторият гол. Парвиз Умарбаев стреля точно от пряк свободен удар и покачи на 2:0. При нарушението на Иванов срещу Посинкович защитникът на гостите бе изгонен и те доиграха мача с 10 души.

След почивката мачът се понакъса и нямаше много интересни моменти. В 75-та минута домакините фиксираха крайното 3:0 чрез Симеон Райков, който вкара от дузпа за нарушение срещу Анте Аралица.

Локомотив (Пловдив) - Верея (Стара Загора) 3:0