Локомотив записа втора загуба от началото на шампионата в Първа лига. Черно-белите паднаха в голово шоу у дома от Славия с 4:2 и разочароваха феновете с представянето си. В следващия кръг отборът на Бруно Акрапович гостува на Лудогорец и е изправен пред реалната угроза да не вземе точка от първите си три мача. Локо не успя да намери път в организираната отбрана на Славия и трудно удържаше бързите и ефективни контраатаки на белите. В същото време акциите на черно-белите бяха твърде предвидими и не носеха необходимата бързина и изненада.

Двубоят започна лошо за черно-белите, които губеха с 2:0 още в 22-та минута с два гола на Георги Йомов. В 5-ата Джалилов сгреши фатално при едно центриране отляво на Чунчуков, не можа да изчисти топката и Йомов я провря под плонжа на вратаря Луков. В 16-та Локо можеше да изравни. Симеон Райков центрира от фаул, Узунов насочи коженото кълбо към собствената си врата, то се удари в гредата, след това във вратаря Стергиакис, отново в гредата и в крайна сметка младият страж на белите го укроти в ръцете си. В 22-та Славия разигра отлична контра, след която Галин Иванов бе изведен отляво и подаде на Йомов, който засече в мрежата. Домакините успяха да върнат един гол в 27-та минута, след като Симеон райков вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Емил Мартинов срещу Филип Михалевич. До края на първата част Славия пропусна още две положения, след като продължи да контраатакува опасно в разредената отбрана на черно-белите. Йомов бе близо до хеттрик, след като засече центриране на Велковски отляво, но топката профуча край гредата, след това Луков спаси удар на Галин Иванов.

След почивката черно-белите натиснаха, но в 50-та минута Чунчуков пропусна да вкара трети гол за Славия, след хитър пас на Галин Иванов. В 60-ата Локо пропусна отлична възможност за изравняване. Михалевич засече с глава след корнер от ляво, но топката премина покрай гредата. Домакините отново не знаеха как да преодолеят сгъстената и добре организираната защита на Славия. В отбрана пък отново зейнаха огромни пространства, от които Славия се възпълзва и реализира още две попадения. В 65-та минута Иванов промуши топката в мрежата след ппоредната опасна контра на Славия. Само 4 минути по-късно Славия окончателно лиши мача от интрига. Чунчуков открадна една топка от Везалов, тя попадна у Шоколаров, който проби и с точен диагонален удар прониза долния ляв ъгъл на вратата на Луков. При единоборството обаче останаха съмнения за нарушение на Чунчуков. 4 минути преди края Умарбаев нацели горната греда от фаул, а при добавката Янко Ангелов не успя да уцели вратата. В края натискът на Локо се засили и черно-белите стигнаха до още един гол. В даденото от рефера продължение Умарбаев проби отляво и центрира отлично, Карагарен засече с глава, Стергиакис изби, но резервата Димитър Илиев довкара топката във вратата при повторния си дебют за черно-белите.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 2:4

0:1 Георги Йомов (5)
0:2 Георги Йомов (22)
1:2 Симеон Райков (27)
1:3 Галин Иванов (65)
1:4 Славчо Шоколаров (69)
2:4 Димитгър Илиев (90)

ЛОКОМОТИВ: 71.Мартин Луков, 15.Димитър Везалов, 7.Милош Петрович, 16.Искандар Джалилов (46 29.Янко Ангелов), 91.Абделхаким Буна, 10.Парвиз Умарбаев, 4.Игор Банович (53 14.Димитър Илиев), 13.Симеон Райков, 61.Елитон, 9.Бирсент Карагарен, 12.Филип Михалевич (73 44.Вилим Посинкович)

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 25.Сашо Александров, 6.Неманя Иванов, 15.Александър Станисавлевич, 19.Димитър Велковски, 27.Емил Мартинов , 8.Славчо Шоколаров , 23.Владислав Узунов, 35.Георги Йомов, 33.Галин Иванов, 9.Цветелин Чунчуков