Локо изпусна влака за Европа, след като завърши 2:2 с Черно море на Лаута в срещата реванш за 7-то място, което дава право на бараж за Лига Европа. В редовното време черно-белите победиха с 2:1, със същия резултат моряците бяха спечелили първия мач във Варна. Преди гола на гостите обаче Божилов игра с ръка, което съдиите не маркираха. В продължението Димов вкара заветното попадение и прати Черно море на баража.

Локомотив започна много мобилизирано и изигра отлично първо полувреме. В началото Михалевич направи два пропуска. Най-напред вратарят Макенджиев спаси удара му с глава, след това нападателят шутира на сантиметри от гредата. В 12-та минута обаче нападателят не сгреши. Мустафа проби отляво, центрира остро и голмайсторът засече красиво с глава в мрежата. Черно море опита да изнесе играта, но получи втори гол в 42-та минута при идентична ситуация. Елитон бе изведен отляво и върна към Михалевич, който стреля под плонжа на неубедителния Макенджиев.

След почивката Локо върна газта и бе наказан, не без помощта и на реферите. В 69-та минутаНдонгала стреля в гредата, топката се върна и се удари във вратаря Милина, а притичалият Кузма успя да я вкара. Преди удара на Ндонгала обаче имаше игра с ръка на Божилов, немаркирана от съдиите. В самия край на редовното време Езе изби от голлинията удар на Ндонгала. След това пък Симеон Райков стреля отлично от фаул, но Макенджиев изби в гредата. Така се стигна до продължения, в които гостите вкараха гола на крайната победа. В 103-та минута Божилов центрира отляво и Даниел Димов с глава реазилира.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:2 (в първия мач 1:2)

1:0 Михалевич 12

2:0 Михалевич 42