Локо записа второ поредно равенство в мачовете от втората осмица. Черно-белите направиха 0:0 като гости на Септември на националния стадион "Васил Левски". Двубоят бе изпъстрен с доста положения и пред двете врати, но двата тима така и не успяха да си отбележат гол.

Домакините натиснаха и още в началоно Фабиано не можа да порази целта от отлична позиция, след като Мартин Тошев му свали една топка с глава. Локо отговори чрез Димо Бакалов, чийто силен шут също не доведе до резултат. Малко по-късно отново той не успя да се разпише, след като се размина с топката при едно центриране отляво.Игрлата се водеше предимно в средата на терена, а двата тима опитаха далечни удари, които не поразиха целта. В 40-та минута Анте Аралица преодоля технично защитник на домакините, но ударът му бе спасен от вратаря Георгиев.

Второто полувреме също започна с натиск на Септември. Най-напред Елитън не успя да намери очертанията след удар с глава. Последва пропуск на Мартин Тошев от 2-3 метра. Той стреля, но топката се отби в тялото на Везалов и излезе в ъглов удар. В 54-та минута Илко Пиргов спаси своите от сигурен гол, избивайки удар от въздуха на Асен Чандъров. Локо отговори със силен шут на Аралица, спасен от Георгиев. В 67-та минута Галчев пропусна да открие за Септември. Той засече технично центриране отдясно, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. До края черно-белите бяха по-активни, но така и не успяха да намерят път към вратата на домакините.

СЕПТЕМВРИ (СФ) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 0:0

Септември: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 8. Борис Галчев, 15. Васил Добрев, 6. Елтън Дос Рейс, 11. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 19. Крис Гади, 9. Мартин Тошев, 41. Меледже, 26. Фабиано

Локомотив (Пд): 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 25. Муса Мухамед, 21. Юрица Булят, 19. Димитър Велковски, 39. Парвиз Умарбаев, 61. Елитон, 34. Игор Банович, 10. Веселин Марчев, 7. Димо Бакалов, 77. Анте Аралица

Стадион: "Васил Левски"
Главен съдия: Станислав Ставров
Асистенти: Мирослав Иванов, Димитър Стоилов

Снимка: sportal.bg