Пирин води с 3:0 на Локомотив Пд на почивката в мач от осмия кръг на Първа лига. Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато Рениа се включи отлично отдясно и центрира по земя към непокрития Костов, който откри резултата. Само 180 секунди по-късно Пирин нанесе втори удар. Аймен Суда напредна през центъра на терена и подаде към Анте Рениа, който с великолепно поемане елиминира защитник в черно-бяло и технично вкара в близкия ъгъл на Диао за 2:0.

Последваха две възможности за Локо. В 16-ата минута Дани Кики бе изведен зад централните бранители на домакините, но сбърка при паса към непокрития Дино Мартинович. В 29-ата минута Пламен Крумов изпълни много добре пряк свободен удар, топката нацели напречната греда и тупна на сантиметри пред голлинията.

По-добрата игра на домакините през първото полувреме даде резултат и в 43-ата минута, когато поредна опасна атака отдясно завърши с центриране към Станислав Костов. Нападателят овладя топката и с бомбен шут отбеляза втория си гол и трети за Пирин. Секунди след попадението Аймен Суда за малко не вкара за четвърти път, тъй като уцели лявата греда.