Локомотив Пд грабна хубава победа като гост на Черно море с 1:0 и въпреки колебливите си изяви в последните срещи, показа, че в този отбор има потенциал. Черно-белите вкараха гол преди почивката, и с организирана отбрана съумяха да удържат крехкия си аванс до края, въпреки че доиграха последните 5 минути с човек по-малко след червен картон на Димо Бакалов.

Именно той създаде първата опасност в мача. Нападателят стреля с глава след центриране от корнер, но топката профуча над напречната греда. Варненци отговориха с шут на Ндонгала, който Милина спаси. В средата на първата част пловдивският тим имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Георги Илиев, но реферът Стефан Апостолов не видя такава. В 29-ата минута Локо откри резултата. След центриране от корнер топката се озова в Буна, който със страхотен удар от границата на наказателното поле порази десния ъгъл на вратата.

След почивката домакинитех натиснаха, но трудно стигаха до голови положения. В 69-та минута Локо можеше да вкара  за втори път. Аралица центрира към непокрития Димо Бакалов, който стреля от 6-7 метра с глава покрай лявата греда. В 87-та минута Бакалов задържа противников игра в половината му и получи втори жълт картон, след което трябваше да излезе от игра.

Това бе последната среща на Локомотив от редовния сезон.  "Черно-белите" завършват на 8-ма позиция с 31 точки и ще играят във втората осмица, като тя ще се раздели на две четворки. В едната ще попаднат 7-ият, 10-ият, 11-ият и 14-ият, а в другата 8-ият, 9-ият, 12-ият и 13-ият. Съперници на Локомотив ще бъдат Славия, Етър и Дунав.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Буна 29

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 88. Макенджиев, 6. Цветков, 9. Фенуш, 10. Василев, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев, 22. Огнянов, 23. Хасани, 27. Димов, 38. Ндонгала

ЛОКО ПД (4-2-3-1): 22. Милина, 15. Везалов, 37. Мухамед, 90. Ангелов, 4. Елитон, 34. Банович, 27. Бакалов, 14. Буна, 77. Аралица, 5. Булят, 19. Велковски

СЪДИЯ: Стефан Апостолов

СТАДИОН: "Тича"