Локомотив Пд победи с класическото 3:0 втородивизионния Марица в контролен мач, игран на Лаута. В 10-ата минута защитникът на Марица Атанас Ташолов получи червен картон, след като фаулира излизащия на удобна позиция Димо Бакалов, но според предварителната договорка между двата клуба мястото му на терена зае негов съотборник.

Преди почивката локомотивци диктуваха събитията на терена, но съперниците им се защитаваха организирано и успяха да опазят вратата си суха. През второто полувреме обаче черно-белите взеха своето. Георги Пашов откри резултата в 59-ата минута, а три минути по-късно Димо Бакалов покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Алесандро Хожабърпар в 70-ата минута. След мача футболистите на двата отбора бяха пуснати в почивка до понеделник.