Етър спря добрата серия на Локомотив Пд от три поредни победи в шампионата на Първа лига и турнира за Купата. Виолетовите удържаха 0:0 на подгизналия от дъжда терен на Лаута. Въпреки тежките условия двата отбора изиграха здрав и оспорван мач и имаха своите възможности, но нулевото равенство се запази до края. Все пак домакините повече могат да съжаляват за пропуснатите шансове.

В 21-ата минута вратарят на Етър успя да парира удар на Бирсент Карагарен. В 37-ата минута капитанът на Локо центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, Стивън Езе засече с крак подаването на крилото, но гредата спаси отбора на Красимир Балъков.

В 53-ата минута останаха съмнения за неотсъдена дузпа за черно-белите. Тогава Аралица напредна мощно отдясно, Димо Атанасов понечи да го блокира, като играчът на домакините падна в наказателното поле. Реферът обаче даде категоричен знак играта да продължи. В 62-ата минута “смърфовете” бяха много близо до първия гол. Бирсент Карагарен центрира перфектно в наказателното поле към Аралица, който от идеална позиция прати топката над вратата.

В 81-та минута удар на Даниел Младенов от Етър от пряк свободен удар профуча буквално на сантиметри от сглобката на вратата. Малко след това Локо вкара гол, който правилно бе отменен заради засада на Анте Аралица. Така двете нули се запазиха, а равенството бе може би най-справедливия изход от мача.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР 0:0

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 50. Томашевич, 6. Езе, 5. А. Георгиев, 20. Петрович, 29. Я. Ангелов, 34. Банович, 9. Карагарен, 14. Д. Илиев, 91. Буна, 77. Аралица

Ст. треньор: Бруно Акрапович

ЕТЪР: 1. Х. Иванов, 21. В. Василев, 3. Артюнин, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 22. Колев, 88. Боджадж, 16. Гълъбов, 11. Младенов, 92. Почански, 8. Руменов

Ст. треньор: Красимир Балъков

Стадион: “Локомотив”, Пловдив

Съдия: Волен Чинков