Локомотив Пд изпусна да победи Дунав в истинска драма на Лаута. Черно-белите почти цял мач играха с 10 души, но показаха характер и бяха на косъм от победата, но допуснаха изравняване за 2:2 секунди преди да изтече 5-минутното добавено време на срещата. Сблъсъкът се превърна истински спектакъл - и двата отбора играха нападателно, търсеха победата и задоволиха и най-големите претенции.

Още в 8-та минута Мустафа открадна топктаа след грешка в отбраната на Локо и се откъсна сам. Вратарят Антони Милина го фаулира на метър пред границата на пеналта и бе изгонен. В 16-ата минута отново Мустафа бе в центъра на събитията, след като негов удар срещна гредата зад резервата Пиргов. Гостите опитаха да се внъзползват от численото си предимство и натиснаха, но черно-белите противодействаха отлично, като затвориха подстъпите си и организираха опасни контри. При една от тях откриха резултата в 35-та минута. Муса центрира отдясно, Милчев отби топката с ръка и реферът Николай Йорданов даде дузпа. Марчев бе точен от бялата точка - 1:0 за Локо. В самия край на полувремето домакините можеха да вкарат и втори гол, но Буна не можа да засече топката с глава буквално от метър след центриране отдясно.

В 64-та минута Дунав получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Исмаил Иса. Вратарят Пиргов обаче отрази удсара на Шопов от бялата точка. Драконите все пак успяха да изравнят в 73-та минута, когато Иса се разписа с глава. Радостта им не трая дъго. Само две минути по-късно Банович довкара една отбита топка с плътен удар и отново изведе черно-белите напред. Те вече се виждаха победители, когато бяха попарени буквално в последните секунди. След една грешка в отбраната бившият Карагарен проби отляво и върна към Димов, който заби топката под гредата.

Локомотив (Пловдив) - Дунав 2:2
1:0 Марчев 35 (д)