Манчестър Юнайтед показа съживяване след лошото начало в английската Премиър Лийг и грабна едва третата си победа от началото на сезона. Червените дяволи дразиха Норич като гости с 3:1, след като тотално превъзхождаха канарчетата.  Попаденията отбелязаха Скот Мактоминей в 21-ата, Маркъс Рашфорд в 30-ата и Антони Марсиал в 73-ата, като последните двама пропуснаха и две дузпи през първото полувреме. Ернандес вкара на Норич в края на мача. С този успех Юнайтед излезе на седмо място, като при загуба можеше да се озове в зоната на изпадащите.

Ливърпул обърна Тотнъм с 2:1 у дома в повторение на финала от Шампионската лига. По този начин червените възстановиха преднината си от шест точки пред шампиона Манчестър Сити на върха на класирането. "Шпорите" поведоха още в 47-ата секунда след гол на Хари Кейн. След това мърсисайдци наложиха сериозен натиск и създадоха доста положения, но добрите намеси на Пауло Гасанига им попречиха да стигнат до гол до почивката. В началото на втората част Хюн-Мин Сон пропусна златна възможност да наклони решително везните в полза на лондончани, след като негов удар срещна гредата. В 52-рата минута Джордан Хендерсън изравни резултата, а в 75-ата минута Мохамед Салах донесе важните три точки на Ливърпул след точно изпълнение на дузпа.