Манчестър Юн удържа, но не успя да победи Ливърпул на Олд Трафорд в дербито на Премиър Лийг. Червените дяволи сложиха край на серията от 8 поредни победи на мърсисайдци от началото на сезона. Двубоят завърши 1:1 и поне засега мениджърът на Юнайтед Оле-Гунар Солскяер изглежда ще запази поста си.

Ливърпул повече владееше топката, но трудно пробиваше организираната отбрана на домакините в неособено качествен мач мач с много борба и малко положения за гол. Маркъс Рашфорд откри в 36-тата минута след центриране отдясно на Джеймс. Гостите претендираха за нарушение при загубата на топката от Ориги преди контраатаката, но ВАР показа, че такова няма. След това попадение на Мане от Ливърпул бе отменено, след като ВАР показа, че сенегалецът е играл с ръка преди гола.

След почивката отборът на Юрген Клоп натисна, но рядко създаваше опасни ситуации. Междувременно при една контра Рашфорд пропусна да реши мача. 5 минути преди края гостите все пак стигнаха до точката с попадение на Лалана.