Манчестър Юн спечели градското дерби след победа с 2:0 над градския съперник в дербито на Премиър Лийг. Червените дяволи изиграха тактически перфектно мача и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. Те поведоха преди почивката, след което умело затвориха пространствата пред съперника и отговаряха с бързи и опасни контри. В самия край на мача падна и втория гол.

През първата част Юнайтед владееше положението и откри в 30-та минута. Тогава Бруно Фернандеш подаде от фаул към Марсиал, който стреля под плонжа на Едерсон и опъна мрежата. До края на полувремето символичните гости така и не успяха да отвърнат на удара. През втората част те повече владееха топката, но домакините затвориха подстъпите към вратата си и допуснаха само една опасна ситуация - удар на Габриел Жезус бе спасен от вратаря Де Хеа. От другата страна пък Даниел Джеймс бе изведен отляво и вместо да върне към връхитащия Бруно Фернандеш, реши да играе сам, преодоля защитник и стреля но вратарят изби. В самия край на двубоя вратарят на Сити хвърли прекалено силно една топка, Мактомини я посрещна и почти от центъра я вкара с премерен удар в опразнената врата. Така с втората си победа срещу Сити за сезона Юнайтед се върна на петото място на 3 точки зад 4-я Челси.