Манчестър Юнайтед отново загатна, че енапът да излезе от кризата, която го бе обхванала от началото на сезона. Тимът на Оле Гунар Солскяер повали шампиона Манчестър Сити в градското дерби, след като го победи с 2:1 на Етихад. Червените дяволи изиграха фантастично първо полувреме. Маркъс Рашфорд откри резултата в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В следващите минути той пропусна на два пъти да отбележи нов гол. Такъв падна в 29-ата минута, когато Марсиал изненада Едерсон. Домакините успя да върнат едно попадение чак пет минути преди края чрез влезлия като резерва Отаменди.

След като победи Тотнъм и Ман Сити в рамките на четири дни, Манчестър Юнайтед се изкачи на пето място в класирането, а след загубата на Челси от Евертън изостава на пет точки от лондончани, които са четвърти. Отборът на Солскяер няма загуба срещу водещите отбори от началото на сезона. Положението на Сити става все по-тревожно за Гуардиола и играчите му. Шампионът от последните две години е трети, а вече изостава на цели 14 точки от лидера Ливърпул, който разби Борнемут с 3:0 като гост.