ЦСКА взе минималн аванс с 1:0 над Рига в първия мач от първия предварителен кръг на Лига Европа на стадион "Българска армия". Единственото попадение вкара Тиаго Родригес, който се разписа с топовен шут от 25 метра в 49-ата минута.

С голяма заслуга за победата обаче е вратарят на червените Витаутас Черниаускас, който през първата част спаси две стопроцентови положения за гол на гостите. Като цяло българският тим бе по-добър от своя противник, но изключително трудно създаваше положения пред противниковата врата и трябва да е доволен, че взе преднина преди реванша след седмица в Рига.

Ако трябва да бъда честен, не заслужавахме да спечелим с повече от 1:0. Благодаря за фантастичните реакции на нашия вратар. Бях малко шокиран и изненадан колко шумни могат да бъдат феновете. Благодаря им! Надявам се, че и в следващите мачове ще напълнят стадиона, каза новият треньор на ЦСКА Ел Маестро