Българският шампион Лудогорец постигна страхотна победа на старта на груповата фаза на Лига Европа. Тимът победи с 2:1 носителя на Лигата на конференциите - италианският Рома, който е воден от легендата Жозе Моуриньо. Каули откри в 72-та минута, Шомородов изравни, но Лудогорец стигна до успеха с гол в 88-та минута на Нонато.

В 35-та минута Рома уцели греда, след като след изпълнение на корнер Джанлука Манчини засече с глава, но топката срещна гредата.

В 47-та минута Лоренцо Пелегрини беше изведен сам срещу Падт и реши да го прехвърля, но топката премина над вратата.

В 72-та минута Лудогорец откри, след като Каули проби, навлезе в наказателното поле и с хубав удар от точката на дузпата направи 1:0.

Последва и нов шанс на Каули, но този път ударът му премина покрай вратата.

В 88-та минута Пелегрини центрира и Шомородов с глава реализира за 1:1.

Лудогорец обаче стигна до успеха. Рик подаде към Нонато, който се освободи от опеката на Ибанес и с хубав удар не остави шансове на Швилар за крайното 2:1.

До края на мача Лудогорец запази резултата и постигна страхотна победа. Това беше и първи успех за Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа от 2019-а година, когато тимът победи Ференцварош с 3:0 като гост.

Следващият четвъртък Лудогорец гостува на Бетис в Испания във втория си мач от групите на Лига Европа.

Лудогорец: Падт, Сисиньо, Вердон, Недялков, Витри, Каули, Пиотровски, Шоу, Текпетей, Десподов, Тиаго

Рома: Швилар, Рожер, Смолинг, Манчини, Залевски, Челик, Пелегирни, Матич, Кристанте, Белоти, Дибала

Снимка: sportal.bg