Славия почти си осигури преминаването си във втория квалификационен кръг на Лига Европа. "Белите" победиха с 1:0 като гост финландския  Илвес (Тампере) в първия мач и са в отлична позиция за прескачане в следващата фаза и мачове с хърватския Хайдук (Сплит) преди реванша в София след седмица. Единственото попадение падна в 80-ата минута на мача, като точен бе Момчил Цветанов. Иванов бе оставен на празно пространство в полето на Илвес и видя нахлуващия Цветанов. Чико пое топката сам срещу вратаря и успя да я прати в долния ляв ъгъл за 1:0, съобщава sportal.bg.

Българите показаха, че са по-класният тим и заслужено стигнаха до успеха. През първата част Славия удари и греда, а попадение на Гамаков бе отменено заради засада. Домакините имаха превес само в началото на втората част, но неостаряващият Георги Петков бе много сигурен и не позволи да падне гол във вратата му.