Швеция излъга Южна Корея с 1:0 в първия си мач от група F на световното в Русия и оглави класирането заедно с Мексико. Единственият гол падна след почивката от дузпа, отсъдена след видеоповторение.

Началото бе добро за корейците, които започнаха напълно равностойно на по-именитите си съперници. Постепенно шведите взеха инициативата. В 20-ата Маркус Берг направи огромен пропуск. Той се изправи пред вратаря и от чиста позиция от седем метра стреля с вътрешен удар в крака на корейския страж. В добавеното време на първата част топката беше центрирана много добре от десния фланг, но Тойвонен не успя да стреля добре с глава.

В 63-ата Ким препъна Клаесен в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа след като изгледа положението на видео. Гранквист отбеляза от бялата точка с техничен удар в левия ъгъл. След гола Южна Корея опита да стигне до гол, но бързите азиатци ставаха лесна плячка на физически мощните шведи.