Лудогорец записа катастрофален мач в Лига Европа като гост на Еспаньол в Барселона. Орлите останаха с 9 души още до почивката, получиха звучен шамар и паднаха с 0:6, като можеха да регистрират и по-внушителна загуба. Домакините надиграха българския шампион по всички показатели. Те наложиха бясно темпо от първата минута, а в 4-тата вече водеха с 1:0. След продължителна акция Мелендо получи подаване отдясно, финтира защитник и стреля точно покрай вратаря Пламен Илиев. В 12-тата Рафаел Форстър сгреши фатално, Кампусано му откадна топката и се откъсна сам, бразилецът го повали и бе изгонен. В 19-тата минута Еспаньол вкара втори гол, дело на Лопес след корнер отляво и неразчетено излизане на Пламен Илиев. В 34-тата минута Горалски спря с ръка удар към вратата, реферът отсъди дузпа и му показа втори жълт и червен картон. Варгас бе точен от бялата точка и направи резултата 3:0. След това Мелендо можеше да вкара 4-ти гол, но Илиев изби удара му в гредата.

След почивката домакините продължиха да нападат яростно. В 52-та минута след отлична триходова акция Мелендо изведе Кампусано зад защитата и нападателят простреля Пламен Илиев с удар от въздуха. Домакините продължиха на атакуват и стигнаха до още две попадения, а разградчани нямаше какво да направят с 9 души на терена. В 73-тата минута Педроса получи дълго подаване отдясно, елиминира Икоко и с точен удар от малък ъгъл прониза далечния ъгъл. 3 минути по-късно домакините разиграха бърза атака през центъра, Ферейра бе изведен сам срещу вратаря и технвично копна топката в мрежата. Минута преди края Калеро нацели с глава напречната греда над Илиев.

В другия мач от група H Ференцварош и ЦСКА Москва завършиха 0:0. Лидер е Еспаньол с 10 точки, пред Лудогорец с 6, Ференцварош с 5 и ЦСКА с 1. На 28 ноември от 19.55 часа Лудогорец гостува на ЦСКА Москва, а Ференцварош приема Еспаньол. В последния кръг от груповата фаза на 12 декември от 22 часа Лудогорец посреща Ференцварош, а Еспаньол - ЦСКА Москва. Първите два отбора от групата продължават на елиминациите.

ЕСПАНЬОЛ - ЛУДОГОРЕЦ 6:0
1:0 Мелендо (4)
2:0 Лопес (19)
3:0 Варгас (35-д)
4:0 Кампусано (52)
5:0 Педроса (73)
6:0 Ферейра (76)

Еспаньол: 13. Д. Лопес, 6. Л. Лопес, 14. Мелендо, 17. Вила, 18. Коршия, 20. Еспиноса, 22. Варгас, 23. Гранеро, 24. Калеро, 26. Лозано, 31. Кампусано

Лудогорец: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 90. Форстър, 3. Недялков, 44. Горалски, 25. Баджи, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю