Сърбия победи Коста Рика с 1:0 в първия мач от група Е на световното по футбол в Русия. Единственият гол отбеляза Александър Коларов след хубаво изпълнение на пряк свободен удар в началото на второто полувреме. Двата отбора изиграха добър, двуостър мач, с доста положения пред двете врати. В крайна сметка обаче европейският прагматизъм взе връх над латинското вдъхновение.

Мачът започна много интересно с атаки и към двете врати. Постепенно оборотите намаляха до края на първата част. В началото на втората част Сърбия се оказа много близо до гола. Митрович се оказа сам срещу Навас, но не съумя да прати топката във вратата и старжът спаси. Скоро обаче все пак плавите откриха резултата. Пробив на Митрович приключи с фаул пред наказателното поле, който Коларов превърне в гол с неспасяем удар в горния ляв ъгъл на Кейлор. В средата на полувремето Митрович намери резервата Филип Костич на празна врата, но ударът му от въздух не сполучи и сърбите се разминаха с второ попадение. До края срещата западнати ни съседи удържаха напора на костариканците и заслужено се поздравиха с победата.