След като вчера научихме името на първия 1/8-финалист в турнира в лицето на Глазгоу Рейнджърс, днес станаха известни други 14 тима, които ще се присъединят към шотландците. Това са Олимпиакос, Истанбул ББ, Базел, Уулвърхамптън, Байер Леверкузен, ЛАСК Линц, Волфсбург, Манчестър Юнайтед, Рома, Хетафе, Шахтьор Донецк, Копенхаген, Интер и Севиля. Последният 1/8-финалист ще бъде определен измежду РБ Залцбург и Айнтрахт, чийто мач беше отложен за петък, когато е и жребият за следващата фаза.

Безспорно сензацията на деня се получи в Лондон, където гръцкият Олимпиакос изхвърли безидеен Арсенал след продължения. Топчиите имаха аванс от 1:0 в първия мач в Атина, но Сисе вкара за гостите в 53-тата минута и прати мача в продължения. В тях Обамеянг даде надежди на домакините с гола си в 113-та минута, но минута преди края Ел Араби вкара за Олимпиакос и донесе крайния успех на гръцкия гранд. В последната минута Обамеянг пропусна чисто положение за Арсенал. Така с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен тимът на Педро Мартинс продължава напред. Изненада поднесе и турският Истанбул, който загуби първия мач срщу Спортинг с 1:3 в Лисабон, но Виска вкара в 90-ата за 3:1 и прати и този мач в продължения. Там отново Виска донесе победата на Истанбул с гол от дузпа 2 минути преди края

ЛИГА ЕВРОПА 1/16 ФИНАЛИ, СРЕЩИ РЕВАНШ

Еспаньол - Уулвърхамптън 3:2 (в първия мач 0:4)
1:0 Дж. Калери (16)
1:1 А. Траоре (22)
2:1 Дж. Кайери (56) д.
2:2 М. Дохърти (79)
3:2 Дж. Кайери (90)

Истанбул Башакшехир - Спортинг (Лисабон) 4:1 след продължения (в първия мач 1:3)
1:0 М. Шкъртел (31)
2:0 Д. Алексич (45)
2:1 Л. Вието (6)
3:1 Е. Виска (90)
4:1 Е. Виска (118-дузпа)

Порто - Байер (Леверкузен) 1:3 (в първия мач 1:2)
0:1 Л. Аларио (11)
0:2 К. Демирбай (50)