Агитките на Хебър и Миньор си спретнаха масов бой в началото на дербито от втория кръг на Югозападната Трета лига, заради което мачът бе прекратен за 10 минути, съобщава Sportal.bg. Запалянковците бяха изпуснати от полицаите, пробиха загражденията и влязоха в ръкопашна схватка. След кървавото меле има пострадал охранител, който е със счупена ръка, ударен полицай и ранени фенове. Лекарят на Хебър е бил и в двете агитки, за да окаже първа помощ на пострадалите.

След като органите на реда се справиха с боя, реферът Волен Чинков реши да поднови срещата. На терена също бе напечено. В края на полувремето, при резултат 0:0, Миньор остана с 10 човека заради червен картон на техен състезател. На стадиона в Пазарджик имаше около 1500 зрители, като привържениците на перничани бяха около 100-150 човека. В крайна сметка домакините от Хебър победиха с 1:0.