Марица загуби за първи път от началото на 2021-а година. Маричани записаха едва третото си поражение от началото на сезона при гостуването на Розова долина в Казанлък с 1:5.

Венцислав Иванов откри за домакините още във вратата минута, а Александър Праматаров изравни в 29-та минута. Ахмед Сюнетчиев направи 2:1 в 44-та минута, а Пламен Колев направи 3:1 в 54-та минута. Отново Венцислав Иванов в 61-та и Данаил Иванов в 90-та минути оформиха крайното 5:1 за Розова долина.

Конкурента на маричани за влизане за първото място в Югоизточната трета лига Черноморец победи с 3:0 Гигант Съединение в Бургас и си върна първото място в групата.

Четири кръга преди края на сезона Марица е на второто място със 71 точки, лидер е Черноморец със 72 точки, а Загорец е трети със 71 точки.

В сряда Марица приема Несебър.

Розова долина: Петър Маринов, Атанас Апостолов, Ахмед Сюнетчиев, Венцислав Иванов, Данаил Иванов, Кольо Чахов, Николай Стоичков, Иво Иванов, Цветан Чахов, Пламен Колев, Руси Чернаков

Марица: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров, Христо Янчев, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Олджай Алиев, Петър Шопов, Александър Праматаров