Отборът на “Марица” постигна първи успех в контролните срещи от зимната подготовка. “Жълто-сините” победиха с 1:0 тима на “Асеновец”, а приятелската среща се игра на стадиона в “Кършияка”. Старши треньорът на “Марица” Стоян Димитров използва всички налични здрави футболисти в спаринга.

Първата част започна равностойно, но след средата му “Марица” взе инициативата. Пропуски пред вратата на гостите направиха Рангел Игнатов, Даниел Спасов, Христо Дяков, както и Джунейт Яшар от пряк свободен удар. Кирил Акалски пък се наложи да се намесва на два пъти в началото на срещата. Влезлият в 30-та минута страж Димитър Грабчев остана безработен чак до смяната му през втората част.

През втората част “Марица” заигра по-офанзивно, докато гостите се защитаваха и трудно изнасяха топката. Наставникът на маричани Стоян Димитров подмени почти целия състав, а в средата на втората част на терена се появиха и няколко юноши. Играта се водеше предимно в полето на гостите. В 61-та минута падна и единственото попадение. Петър Чалъков отправи хубав, диагонален удар, от около 20 метра по земя и изненада стража на “Асеновец”, прокарвайки топката в долния ляв ъгъл. До края на срещата “жълто-сините” изпуснаха още 5-6 положения, докато гостите застрашиха Илия Николов малко преди двубоя да завърши.

На 3-ти февруари “жълто-сините” заминават на седемдневен лагер в Хисаря, където ще изиграят контролна среща срещу състава на “Ботев” /Гълъбово/. Приятелската среща ще се състои в деня на пристигане на маричани - 3-ти февруари, от 14 часа, на местния стадион ”Крепост”.

КОНТРОЛИ ДО КРАЯ НА ПОДГОТОВКАТА:

3 февруари: Марица - Ботев /Гълъбово/, ст.”Крепост”, Хисаря - 14 часа

10 февруари: Марица - Витоша /Бистрица/

17 февруари: очаква се потвърждение за контролата

“Марица”, стартов състав: Кирил Акалски, Атанас Ташолов, Пламен Табаков, Атанас Куманов, Костадин Дяков, Борислав Караматев, Даниел Спасов, Йордан Христов, Джунейт Яшар, Рангел Игнатов, Венцислав Гюзелев. В игра влязоха: Димитър Грабчев, Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Петър Чалъков, Свилен Щерев, Иван Гендов, Никола Марин, Николай Колев, Алил Кардашев, Габриел Афонсо, Йордан Пейчинов, Георги Георгиев, Ерик Смилянов