Манчестър Сити грабна Купата на Лигата в Англия за трети пореден сезон. На финала "гражданите" победиха с 2:1 Астън Вила на "Уембли" и спечелиха трофея за пети път в последните седем кампании. Серхио Агуеро откри резултата в 20-ата минута, когато Фил Фодън свали с глава едно 35-метрово подаване и аржентинецът засече топката във вратата. 10 минути по-късно Сити удвои, след като Родриго бе изпуснат и засече с глава центриране от корнер.

Мбвана Самата намали в 41-вата, след като засече центриране на Ел Гази. Бирмингамци, които търсеха първо отличие от 1996 година, не успяха да вкарат мача в продължения, въпреки че имаха шанс да изравнят две минути преди края, когато удариха греда. За мениджъра на Сити Джосеп Гуардиола това бе 25-и финал в треньорската му кариера. Той спечели 21 от всички тях.