Лудогорец доказа, че се намира в страхотна форма и удари Левски с 2:0 в дербито от порения кръг на футболния ни шампионат в Разград. Мавис Чибота (16) и Клаудиу Кешерю (80) бяха точни на "зелените", които увеличиха преднината си на върха на четири точки. Разградчани имат вече актив от 30 точки, докато "сините" и Локомотив (Пловдив) останаха с по 26 точки на второ и трето място.

Сините първи имаха възможност да открият резултата в 14-ата минута, но вратарят на орлите Пламен Илиев със страхотно спасяване запази вратата си суха, след като парира удар на Живко Миланов от фаул, насочен в горния десен ъгъл на домакините. Две минути по-късно Чибота даде аванс на шампионите, след като се разписа със странична ножица от 6-7 метра пред Миятович. В ответната атака Райнов можеше да изравни, но стреля с глава встрани от вратата. В по-голямата част от мача домакиние имаха превъзходство, което бе за втори път материализирано в 80-тата минута. Тогава Кешерю бе точен, след като се пребори с Ейолфсон в наказателното поле, възползвайки се от центриране на Икоко.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:0
1:0 Чибота (16)
2:0 Кешерю (80)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Пламен Илиев, Жордан Икоко, Душан Григоре, Георги Терзиев, Антон НедялковАнтон Недялков, Яцек Горалски, Стефан Баджи, Жоржиньо, Марселиньо, Мавис Чибота, Клаудиу Кешерю
Старши треньор: С. Генчев

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Станислав Иванов, Филипе Нашименто, Паулиньо, Найджъл Робърта
Старши треньор: П. Хубчев

СЪДИЯ: Георги Кабаков