Българският шампион Лудогорец отново ще играе в евротурнирите и напролет. Орлите се класираха за фазата на елиминациите в Лига Европа, след като завършиха 1:1 с гостуващия Ференцварош. Домакините бяха на прага на победата, но допуснаха изравняване в последната секунда, а равният резултат им бе достатъчен.

Гостите започнаха по-активно, но постепенно домакините взеха инициативата и обстрелваха вратата на унгарците чрез Кешерю и Вандерсон. В 24-тата минута Лудогорец разигра отлична атака след грешка на гостите при изнасянето, Марселиньо изведе перфектно Лукоки сам срещу вратаря и холандецът не сгреши, откривайки резултата. Ференцварош натисна и в 38-та минута Фримпонг тресна гредата от границата на малкия пеналт, след като защитниците не можаха да изчистят топката при центриране. В 68-та минута гостите пропуснаха нова възможност - Исаел не успя да засече в мрежата успоредно подаване на голлинията. Стихийният натиск на унгарския тим продължи, но отбраната на Лудогорец и вратарят Пламен Илиев си свършиха работата. В добавеното време защитник на Ференцварош изби техничен удар на Марселиньо на метър от голлинията. Буквално в последните секунди на мача Сигневич успя да вкара изравнителен гол, който не носеше нищо на унгарците.

ЛУДОГОРЕЦ - ФЕРЕНЦВАРОШ 1:1