Ливърпул грабна 15-а поредна победа в Премиър лийг, след като срази Челси с 2:1 на "Стамфорд Бридж". Така мърсисайдци остават с пълен актив след шест изиграни кръга и аванс от пет точки пред шампиона Манчестър Сити. Тимът на Юрген Клоп взе аванс от два гола до почивката след перфектно изиграни статични положения. Головете реализираха Трент Александър-Арнолд (14) и Роберто Фирмино (30). Между тези две попадения ВАР правилно отмени гол на Сесар Аспиликуета.

Ливърпул пропусна да вкара трети гол, а Челси заигра много силно след 55-ата минута. Н'Голо Канте вкара страхотно попадение в 71-вата минута, с което върна Челси в мача. В края Ливърпул се защитаваше, а Батшуай и Маунт пропуснаха страхотни възможности да изравнят.